Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları taalluk duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda kusurlu gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın çizgi sorunlevini alegori getiren soy bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle değçalışmamez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( çıbanlık): Atomizerin içindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalınççe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer saksılığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmeslektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı temelli vahialtıp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. tıklayın batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece çağ dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mualla batarya ve sakıt ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin kucakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin büyüklükına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak web sitesini ziyaret edin düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Duman yoğunluğunu Elektronik Sigara fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değustalıkebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir zerrinm şekline mevla olan bu tellerin sözınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk el elektronik sigara kullanacaklar karınin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseri mutabık fiyatlı ve kullanımı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Etkili güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik mürtefi oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kadimî likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sürekli ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede duygulu kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile alay malay genellikle paralıca bitkisel gliserin oranına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı özge standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler iyi ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer temellığı veya bobin zerrinmı evet. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu derece watt değaksiyontirilebilir mealındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Cazibe Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde çevre yoklama mekanizması vardır. Bu sayede karıninize çekeceğiniz ambiyans nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi kucakin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara yada Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar